Super pomysły na Dzień Matki: 8 DIY prezentów, które możesz zrobić z dziećmi

Podaruj mamie jeden z tych prezentów na Dzień Matki, a na pewno ją zachwycisz! Młodszym pociechom mogą pomóc tatusiowie, dziadkowie, ciotki…

Dajemy Ci inspiracje na łatwe do zrobienia upominki. Podaruj mamie jeden z tych prezentów na Dzień Matki, a na pewno ją zachwycisz! Tatusiowie, dziadkowie, ciotki, starsze rodzeństwo… to świetny instruktaż również dla Was! Przedstawiamy kilka pomysłów, które możesz zaproponować najmłodszym i tym samym pomóc im rozweselić mamę.

Dzień Matki to święto, które, jak sama nazwa wskazuje, obchodzone jest na cześć matek i macierzyństwa. W większości krajów na świecie przypada na drugą niedzielę maja, a w Polsce mamy stałą datę 26.5. Dzień Matki to idealna okazja, aby pokazać mamom, jak bardzo je kochamy i doceniamy. Oto kilka pomysłów na prezenty, które z pewnością wzruszą każdą mamę.

1. Peeling do ust

Razem zafundujcie swojej ukochanej mamie prawdziwy zabieg spa na Dzień Matki. Na początek zrób z maluchami domowy peeling do ust, na miękkie usta i jeszcze słodsze pocałunki. Potrzebujesz mały szklany słoik z pokrywką, który dzieci mogą ozdobić. Wymieszaj cukier i miód w miseczce, a dzieci mogą dodać ekstrakt waniliowy, cynamon lub olejek eteryczny, który mama szczególnie lubi. Peeling stanie się więc nie tylko użytecznym, ale i pysznym prezentem.

2. Pachnąca kąpiel

Zabieg spa nie będzie kompletny bez relaksującej kąpieli na Dzień Matki. Zróbcie razem domową sól do kąpieli, która będzie miała aromat jej ulubionych roślin. W misce wymieszaj gorzką sól do kąpieli (sól epsom), różową sól himalajską oraz suszone aromatyczne zioła i kwiaty. Do tej mieszanki możesz dodać rumianek, płatki róż, lawendę lub zieloną herbatę. Oprócz wspaniałego zapachu kąpiel ta będzie miała również działanie antyoksydacyjne i relaksujące (a każda mama tego potrzebuje).

3. Kolorowa świeca zapachowa

Czym byłby zestaw spa bez świecy zapachowej? Spraw, aby ten Dzień Matki był wyjątkowy, samodzielnie robiąc świecę zapachową. Do tej domowej wersji będziesz potrzebować słoika, knota, kredek świecowych i olejku eterycznego do wyboru. Zbierz resztki starych kredek świecowych, rozpuść je w kuchence mikrofalowej i dodaj kilka kropli olejku do rozpuszczonej mieszanki. Na dno słoika przyklej knot do świecy i wlej roztopione pastele.

4. Jadalny bukiet

Kwiaty to zawsze dobry prezent na Dzień Matki, a tym wyjątkowym bukietem może cieszyć się mama i cała rodzina. Upiecz z dziećmi pyszne ciasteczka, które wcześniej wykroiłeś za pomocą foremek w kształcie kwiatów. Udekoruj herbatniki-kwiaty kolorową glazurą, w której pomieszałeś barwnik spożywczy. Owiń pyszny bukiet w ozdobny papier i delektuj się słodkościami z mamą. Tutaj znajdziesz przepis na najlepsze ciasteczka.

5. 52 powody do szczęścia

To chyba najprostszy i najskuteczniejszy prezent, jakim się z Tobą podzielimy. Kup talię kart do gry i poproś dzieci, aby napisały jeden powód, dla którego kochają swoją mamę na odwrocie każdej karty. Wierzymy, że ten prezent na Dzień Matki sprawi jej szczególną radość i sprawi, że Wasze przyszłe karty rodzinne będą niezapomniane.

6. Spersonalizowany kubek

Jeśli nas pytać, nie ma lepszego prezentu na Dzień Matki niż taki, który jest spersonalizowany. Która mama nie byłaby zachwycona, gdyby dostała w prezencie spersonalizowany kubek na Dzień Matki? Ten kubek jest bardzo łatwy do zrobienia z dziećmi. Będziesz potrzebować porcelanowego kubka i markera do porcelany, które możesz kupić w sklepie hobbystycznym lub przez Internet. I to wszystko! Puść wodze fantazji i pozwól maluchom narysować i napisać coś pięknego dla mamy. Wierzymy, że każda mama szczególnie ucieszy się z porannej kawy, jeśli wypije ją ze swojego spersonalizowanego prezentu.

7. Mini ogródek z przyprawami

Jeśli mama jest fanką gotowania i ogrodnictwa, ten prezent na początku podbije jej serce. Zabierz dzieci do centrum ogrodniczego i wybierzcie razem dużą doniczkę. Posadź w niej kilka rodzajów ziół i poproś dzieci, aby napisały z przodu doniczki jakie zioła w niej rosną.

8. Spersonalizowana książka

Spersonalizowane prezenty zawsze wywołują największe emocje, a z książką nie można się pomylić. Z okazji Dnia Matki możesz stworzyć z dziećmi spersonalizowaną bajkę „Największy skarb mamy”, która celebruje największą miłość na świecie – tę między matką, a dzieckiem. Możesz tworzyć postacie mamy i dziecka, napisać osobistą dedykację i dodać aż dwa zdjęcia! Opowieść jest szaloną przygodą przez Czarytlantyk i jesteśmy pewni, że każda mama będzie wzruszona do łez.

Poznaj nasze personalizowane opowieści