Pierwsze Święta z maluszkiem: Mamy 7 pomysłów jak spawić, aby były wyjątkowe

Pierwsze miesiące po narodzinach dziecka są magiczne. Jesteśmy pewni, że gdy zbliża się sezon świąteczny, nie możesz się doczekać, aż małe oczka Twojego maluszka z ciekawością będą obserwować światełka na choince. Pamiętaj tylko, że oprócz oczu są też ciekawskie rączki, które lubią po wszystko sięgać.

Pierwsze miesiące po narodzinach dziecka są magiczne. Mogłabyś godzinami patrzeć na swoje małe cudo, wąchać jego główkę i fotografować w każdej nowej pozycji.

Jesteśmy pewni, że gdy zbliża się sezon świąteczny, nie możesz się doczekać, aż małe oczka Twojego dziecka będą się z ciekawością wpatrywać w lampki na choince. Pamiętaj, że oprócz oczu, ciekawskie są też rączki, które lubią sięgać po wszystko.

Pomysły na najpiękniejsze pierwsze święta z maluszkiem

W trosce o to, byście swoje pierwsze Święta z maluszkiem spędzili jak najszczęśliwiej, a choinka nie wylądowała na środku salonu, przedstawiamy Ci kilka pomysłów na spędzenie świątecznych dni. 😊 🎄

1. Uwiecznij słodycz małych rączek i nóżek

Twoje dziecko zawsze będzie piękne, najpiękniejsze ze wszystkich. Musisz jednak przyznać, że małe ręce i nogi nigdy nie będą słodsze niż właśnie teraz. Mogłabyś zjeść te mięciutkie pulchniutkie dziecięce paluszki. Teraz możesz!

Nie martw się, żadne dziecko nie ucierpi w tym eksperymencie.

Potrzebujesz trochę masy solnej (wyrób ją z mąki, soli i wody), w której możesz odcisnąć dziecięcą rączkę lub nóżkę. To małe arcydzieło może posłużyć jako zachwycająca ozdoba na choinkę.

2. Wybierz najbardziej wyjątkowy prezent dla swojego dzidziusia

Twoje dziecko ma już niezliczoną ilość zabawek, a babcia na każde odwiedziny przynosi kilka kolejnych. Pluszaki, grzechotki, lalki i samochodziki – już ciężko to wszystko upchać w szafie. Aby prezent Twojego dziecka nie wylądował w kącie zbierając kurz, wybierz taki, który od razu zechcesz wyeksponować na półce. Niech pierwszym prezentem świątecznym Twojego maluszka będzie książka napisana specjalnie dla niego.


Personalizowana książka „Jak przyszedłem na świat” uwieczni narodziny dzidziusia w Waszej rodzinie i na zawsze pozostanie napiękniejszym wspomnieniem pierwszych lat jego życia. Najpierw wzruszysz się do łez, gdy rozpoznasz w tej opowieści Was wszystkich, a potem, gdy pewnego dnia Twoje dziecko rozpozna siebie.


Wiemy, że to idealny prezent na Boże Narodzenie.

3. Zabawne pomiary

Wierzymy, że znasz wzrost swojego dzidziusia co do milimetra.

Mamy jednak pomysł, co zrobić, by te małe liczby nie pozostały jedynie liczbami na papierze w dokumentacji medycznej dziecka. 🥰 Do pomiaru wzrostu świetnie sprawdzą się ozdobne wstążki, których na Boże Narodzenie zawsze kupujemy za dużo.

Po wykonaniu pomiaru możesz zrobić ze wstążki kokardkę i zawiesić ją na choince lub wrzucić do przezroczystej szklanej kuli i zawiesić na choince. W ten sposób stanie się trwałą pamiątką, a każdego roku będzie Was na nowo zaskakiwać, jak Wasz maluszek rośnie.

4. Piżama party

Koniecznie załóżcie piżamy i to świąteczne. Znajdź najsłodsze świąteczne piżamy dla całej rodziny (w tym też dla taty) i spędźcie w nich Święta. Nie zapomnijcie uwiecznić swoich stylizacji na zdjęciach i wysłać do dziadków.

5. Dziecięca świąteczna stylizacja

Podczas swoich pierwszych Świąt z maluszkiem bądź kreatywna! Niech będzie prawdziwą małą ikoną mody.

Z morza ubrań ze świątecznymi motywami wybierz te, które podobają Ci się najbardziej. Dzięki temu Twoje dziecko stanie się małym elfem, pomocnikiem Świętego Mikołaja lub prawdziwym Rudolfem.

Robiąc zakupy dla dzidziusia, z pewnością zapragniesz stać się częścią orszaku Świętego Mikołaja. W celu dopełnienia świątecznego nastroju przekonaj tatę, by wskoczył w strój Świętego Mikołaja.

6. Wspólne ubieranie choinki

Podczas gdy w telewizji dobrze znany Kevin zastawia pułapki, a z głośników rozbrzmiewa piosenka Mariah Carey, wyjmijcie wszystkie świąteczne ozdoby, które przez lata gromadziliście na strychu i rzućcie się w wir dekorowania.

Aby zapanowała świąteczna atmosfera jak z filmów, załóżcie brzydkie świąteczne swetry i przygotujcie gorącą czekoladę.

Wprawdzie Twoje dziecko nie będzie pamiętało pierwszego ubierania choinki, ale Ty na zawsze zapamiętasz te małe oczka, które pierwszy raz pierwszy zobaczyły zapalające się lampki (i małe rączki, które po raz pierwszy rozbiły bombkę).

7. Powiedz „cheese“

Aby na zawsze zapamiętać pierwsze Święta z maluszkiem, uwiecznij ten wyjątkowy dzień na fotografiach.
Możecie fotografować się w świątecznych swetrach czy piżamach, a także robić wspólne zdjęcia, podczas gdy otuleni kocem oglądacie jakiś świąteczny film. W końcu najmniej ważne jest to, jak wyjdziecie.

Poznaj nasze personalizowane opowieści