Dlaczego personalizowane prezenty są tak popularne? Ty też wybierz podarunek, który przyciągnie szczególną uwagę!

Personalizacja prezentów od lat jest hitem, a badania wykazały, że aż 65% respondentów woli otrzymać spersonalizowany prezent niż zwykły, powszechnie dostępny wariant.

Kupowanie prezentów to prawdziwa przyjemność, ale może też budzić wiele wątpliwości. Przy wyborze idealnego z pewnością zadajesz sobie pytanie, co podarować bliskiej osobie, aby ją rozweselić, szukasz prezentu, który sprawi, że poczuje się wyjątkowo, chcesz czegoś wyjątkowego, co na długo pozostanie w pamięci… Jedną z odpowiedzi jest od lat tak popularna personalizacja upominków, a według Independent, aż 65% ankietowanych wolałoby otrzymać personalizowany upominek niż 'zwykły’, szeroko dostępny.

Te same badania wykazały, że ludzie wolą wręczać personalizowane prezenty, ponieważ są bardziej osobiste i wytrzymują 'próbę czasu’, więc pozostają na dłużej niż zwykłe prezenty. Niektórzy, a konkretnie jedna trzecia badanych, zachowują takie prezenty – na zawsze! Jedna czwarta uczestników tego samego badania stwierdziła, że zamiast droższego prezentu wolałaby otrzymać coś od serca i personalizowanego

Personalizacja prezentu niesie ze sobą szeroki wachlarz emocji

Niezależnie od tego, czy chcemy sprawić przyjemność sobie, czy uszczęśliwić ukochaną osobę, personalizacja prezentów, ale także różnych produktów w ogóle, jest coraz bardziej popularna wśród różnych grup odbiorców. Jednym z powodów, dla których ludzie coraz częściej szukają produktów na zamówienie, są łączące się z nimi emocje. Klient tak naprawdę czuje się tak, jakby produkt powstał właśnie dla niego, czyli najzwyklejsza rzecz przez personalizację staje się czymś osobistym i wyjątkowym. Tak samo jest z dawaniem prezentów. Ludzie są istotami emocjonalnymi, potrzebujemy miłości i uwagi, a każdy z nas jest inny i wyjątkowy na swój sposób. Takie właśnie powinny być prezenty – personalizowane i całkowicie dostosowane do osoby, której są wręczane. Personalizowane prezenty mogą pomóc w wyrażaniu emocji i stanowić jasny przekaz. Artykuł opublikowany w Journalism of Marketing wskazuje, że osoba otrzymująca prezent ceni sobie personalizację z kilku powodów: nie tylko ze względu na sam prezent stanowiący produkt końcowy, ale cały proces, który go poprzedza. Z badań wynika, że odbiorca wyobraża sobie ten proces jako twórczy, dzięki czemu personalizowane prezenty stają się w jego oczach bardzo cenne, nawet jeśli z początku mu się może nie podobają.

Badania opublikowane w Journal of Information Technology Management dotyczyły zakupu personalizowanych prezentów i przyniosły kilka wniosków dotyczących personalizacji prezentów. Okazuje się, że ludzie kupują personalizowane prezenty, ponieważ poszukują czegoś wyjątkowego, pragną rzeczy, które wywołują uczucia, a poprzez personalizację chcą wyrazić swoją osobowość i innowacyjność. Klienci decydują się na personalizowanie prezentów, by wyrazić innym swoją sympatię, a poszczególne osoby mówią, że czują się wyjątkowo, gdy na prezencie widzą spersonalizowany szczegół. Często przywołuje wspomnienia, nawiązuje do pewnych przeżyć i lub tworzy szczególne uczucia, co czyni go wyjątkowym. Personalizacja prezentu jest istotna właśnie dlatego, że przywołuje szczęśliwe wspomnienia, tworząc tym samym emocjonalną więź między osobą a personalizowanym przedmiotem. Z tych samych badań wynika, że personalizując prezent, osoba, która go dostaje, podświadomie wie, że obdarowujący poświęcił więcej czasu na wybór prezentu i włożył wysiłek w personalizację. Tak więc na wybór prezentu poświęcił więcej czasu niż w przypadku zwykłego prezentu, co czyni go bardziej wyjątkowym i wartościowym w oczach obdarowanego, który nawiązuje z nim szczególną więź emocjonalną. W porównaniu do 'zwykłego’ prezentu ten personalizowany zawsze będzie wyglądał atrakcyjniej i przyciągnie więcej uwagi, a personalizacja prezentu zawsze będzie przywoływać wspomnienia wyjątkowych relacji lub wydarzeń.

Są zarezerwowane dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dorosłych, jak i dzieci

Oczywiście podekscytowanie związane z personalizacją prezentów nie jest zarezerwowane wyłącznie dla najmłodszych – niezależnie od wieku ludzie kochają wyjątkowość i radość, jaką daje personalizowany prezent.
Jeśli planujesz personalizowane prezenty, poniżej przedstawiamy kilka popularnych pomysłów, które zadowolą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Personalizowana książka

Książki to zawsze świetny pomysł! Chętnie wracamy do dobrych książek, nawet po kilkukrotnym przeczytaniu, a są też wyjątkowym prezentem dla najmłodszych, którzy dopiero wchodzą w świat czytania. Trzeba w nich rozbudzić miłość do książek i pokazać, jaką dają przyjemność, a praktycznym sposobem uczynienia tego jest personalizacja. Oprócz klasycznych tytułów, zawsze możesz dodać do swojej domowej biblioteczki te, w których Twoje dziecko jest głównym bohaterem. To sprawi, że czytanie książki będzie jeszcze bardziej ekscytujące, a dziecko z wielką niecierpliwością będzie chciało dowiedzieć się, jakie przygody je czekają! Magiczne Pióro ma w swojej kolekcji książki dla dzieci w każdym wieku i na różne okazje. Dla dzieci do trzeciego roku jest książka „Jak przyszedłem na świat?”, są też personalizowane książki, które celebrują miłość między rodzicem a dzieckiem, a także personalizacja poświęcona szczególnej więzi – tej między wnukiem a babcią. A kiedy dziecko wyrośnie z tych wszystkich przygód z opowieści, książka stanie się dla niego przypomnieniem najpiękniejszych chwil z dzieciństwa.

Personalizowany koc

To kolejny z tych prezentów, które świetnie sprawdzają się niezależnie od wieku! Możesz go wybrać jako przepiękny prezent dla noworodka, który właśnie wraca do domu ze szpitala – i będzie wspomnieniem pierwszych dni. Zachwyci również starszych odbiorców, rodziców, rodzeństwo, ciocię czy przyjaciółkę – stanie się nie tylko miłym dodatkiem do wnętrza i upiększy sypialnię czy salon, ale będzie przypominać bliską sercu osobę za każdym razem, gdy otulą się kocykiem z kubkiem napoju i ulubioną książką.

Personalizowana biżuteria

Biżuteria z imieniem lub inicjałami to jeden z tych prezentów, którymi możesz uszczęśliwić ukochaną osobę lub – sprawić przyjemność sobie! Wysokiej jakości biżuteria przetrwa lata, a jeśli jest personalizowana, masz pewną wygraną – sprawisz, że osoba, która otrzyma prezent, poczuje się wyjątkowo. Wspaniałe jest to, że za każdym razem, gdy założy biżuterię, będą w niej budzić szczególne emocje i pomyśli o ważnym wydarzeniu lub bliskiej sercu osobie.

Personalizowany kubek

Jeśli szukasz drobiazgu, ale od serca, personalizowany kubek to praktyczne rozwiązanie, które wywoła uśmiech na twarzy. Super jest już sama myśl, że osoba, której go podarujesz, przypomni sobie o Tobie za każdym razem, gdy będzie pić swój ulubiony napój, a wraz z tym przyjdą wspomnienia wszystkich doświadczeń i wydarzeń, które Was łączą.

Poznaj nasze personalizowane opowieści