5 powodów, dla których personalizowany prezent to najlepszy wybór

Maya Angelou w znanej wypowiedzi podkreśla między innymi, że ludzie nigdy nie zapomną tego, jak się dzięki tobie czuli. Obok życzliwości i gestu, uczucia miłości, niepowtarzalności i szczęścia może wzbudzić również personalizowany prezent, odzwierciedlający trud i miłość osoby, która go wręcza. Personalizowany prezent jest niewątpliwie jednym z najbardziej poszukiwanych upominków, wzbudza bowiem wyjątkowe emocje. Co więcej, personalizowane prezenty są niepowtarzalne, ponieważ osoba obdarowująca wnosi do nich swoje emocje, sprawiając, że prezent nabiera zupełnie innego charakteru i staje się jeszcze bardziej wyjątkowy niż zwykły podarunek.

Customily pisze o pewnym badaniu, które potwierdziło popularność wyjątkowych prezentów. Produkty personalizowane sprzedają się średnio o 40% lepiej niż wersja standardowa, która nie jest „dopasowana”, czyli nie została wykonana na zamówienie. Oto kilka powodów, dla których warto postawić na personalizowany prezent.

1. Osoba poczuje się wyjątkowo

Największą zaletą personalizowanego prezentu jest to, że obdarowana osoba poczuje się wyjątkowa, ważna i kochana. Kupując prezenty, zawsze pragniemy wywołać pozytywną reakcję, a personalizowany prezent to droga do serca osoby, którą chcesz uszczęśliwić. Prezenty z personalizacją zawsze przewyższają te standardowe, ponieważ są unikatowe, pokazują kreatywność i są świetnym sposobem na wyróżnienie się z tłumu. Personalizowany prezent pokazuje również trud osoby, która go przygotowała.

Personalizowany prezent pokazuje, że osoba wręczająca poszła o krok dalej – nie tylko wybrała idealny prezent, ale postanowiła nadać mu jeszcze bardziej osobistego charakteru. Wymaga to o wiele więcej przemyśleń i wysiłku niż w przypadku „zwykłego prezentu”. Kiedy ludzie otrzymują coś personalizowanego, czują, że wręczający dołożył więcej starań, więc i sami czują się wyjątkowo.

2. Ułatwia poszukiwanie prezentu

Dla niektórych członków rodziny czy przyjaciół po wielu latach wręczania prezentów z pewnością ciężko znaleźć coś, co wywoła szczególną reakcję. Wyzwanie związane z kupnem idealnego prezentu czasem może być stresujące, dlatego warto wziąć pod uwagę wariant personalizowany, bo to właśnie personalizacja sprawi, że nawet najprostszy podarunek stanie się wyjątkowy i inny, a dawanie zyska zupełnie nowy wymiar. Kiedy do prezentu dodasz element osobisty, sprawisz różnicę i zwykły upominek zamienisz w personalizowany prezent, który na długo pozostanie w pamięci.

3. Odpowiedni na każdą okazję

Personalizowany prezent ma charakter ponadczasowy, co oznacza, że możesz go wybrać na każdą okazję i zawsze będzie stosowny. Mówiąc „każdą”, mamy na myśli urodziny, chrzciny, śluby… Niezależnie od okazji, personalizowany prezent ma na celu wywołać uśmiech na twarzy ukochanej osoby. Jednym z głównych powodów, dla których ludzie kochają personalizowane prezenty, jest osobista więź. Za pomocą personalizowanego prezentu możesz podkreślić wagę relacji z osobą, której go dajesz, a tym samym jeszcze bardziej ją wzmocnić.

4. Poprawia nastrój

Każdy prezent może poprawić nastrój, ale prezenty prersonalizowane odgrywają tu specjalną rolę, ponieważ posiadają szczególną wartość. Niezależnie od tego, czy chodzi o dziecko, czy dorosłego, kiedy zobaczy, że pod papierem do pakowania kryje się personalizowany prezent, który wymagał poświęcenia większego wysiłku, czasu i miłości, poczuje jeszcze większe szczęście. Personalizowany prezent to świetny sposób na okazanie empatii i współczucia rodzinie i przyjaciołom, zwłaszcza przy dzisiejszym dynamicznym stylu życia, kiedy szczere gesty naprawdę wiele znaczą.

5. Trwa wiecznie

Jedną z najlepszych cech personalizowanych prezentów jest to, że trwają wiecznie. Jeśli kupisz „klasyczny”, zwykły prezent, prawdopodobnie stanie się po prostu jednym z prezentów. Jednak personalizowanego prezentu się nie zapomina. Zawsze będzie przywoływał najpiękniejsze wspomnienia i na nowo rozbudzał wyjątkowe emocje u osoby, która go dostała.

Poznaj nasze personalizowane opowieści