BABCIE SĄ PRZECUDOWNE: Siedem powodów, dlaczego babcie są tak wyjątkowe

Babcia odgrywa szczególną rolę w życiu dziecka, a badania wykazały, że spędzanie z nimi czasu wzbogaca dziecko pod względem emocjonalnym, psychicznym, społecznym…

Wiele badań pokazuje, że spędzanie czasu z babciami i dziadkami wzbogaca rozwój dziecka pod wieloma względami: emocjonalnym, psychicznym, społecznym i fizycznym. Choć obecność dziadków podczas dorastania jest dobrodziejstwem, często wcale jej nie doceniamy. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu przypomnieć sobie, jak przecudowne są babcie. Niezależnie od tego, czy są młode, ekscentryczne i zabawne, czy raczej starsze, rozważne i delikatniejsze – babcie zawsze dają najcieplejsze przytulańce. Oto sześć powodów, dlaczego babcie odgrywają tak szczególną rolę w życiu dziecka.

1. Są najlepszymi kucharkami

Babcine zupki są zawsze smaczniejsze, a ciasteczka słodsze, zwłaszcza jeśli przygotowuje je dla swoich wnuków. Większość ludzi myśli, że sekret tkwi w przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ale my uważamy, że babcie mają po prostu magiczne ręce, które sprawiają, że każdy posiłek jest smaczniejszy.

2. Babcie są po to, by rozpieszczać wnuki

Ilekroć mama i tata powiedzą „NIE”, to jest prawie pewne, że babcie powiedzą „TAK”. Nowa zabawka? Oczywiście. Kolejne lody? Nie ma problemu. Oglądanie kreskówek do późna w nocy? Dlaczego nie? Babcie zrobią wszystko dla swoich wnuków, nawet jeśli muszą utrzymać pewne rzeczy w tajemnicy przed rodzicami.

3. Zawsze potrafią słuchać

Babcie zawsze wysłuchają swoich wnuków i są świetnymi pocieszycielkami. Bez względu na to, o jaki problem chodzi, babcie uważnie wysłuchają. Przy okazji udzielą mądrej rady, pocieszą, nie szczędząc przy tym przytulasów.

4. Wiedzą, jak sprzątnąć każdy bałagan

Bałagan w pokojach dziecięcych to dla babci nie problem – one wiedzą, jak posprzątać wszystko w kilka minut. Mają również idealny, magiczny sposób na każdą plamę – nie wiemy, jaki. Niezależnie od tego, czy chodzi o porysowane mazakami meble, czy zabłocone koszulki – dla babci nie ma rzeczy niemożliwych do wyczyszczenia. Nawet gdy dorośniemy, chętnie prosimy babcię, by zdradziła ten trik.

5. Wspierają całą rodzinę

Babcie zaopiekują się wnukami, zajmą się nimi w czasie choroby i są wsparciem dla rodziców. Krótko mówiąc, babcia natychmiast śpieszy z pomocą w każdej sytuacji.

6. Opowiadają najlepsze bajki

Niezależnie od tego, czy są to zmyślone przygody o księżniczkach i piratach, czy prawdziwe historie z przeszłości, opowieści babci są zawsze ekscytujące i pełne ciekawych szczegółów. Nawet przy czytaniu książek babcie potrafią całkowicie wczuć się w opowieść, by jak najlepiej przedstawić zdarzenia i postaci.

7. Są szczere do bólu

Babcie potrafią przypomnieć młodszym i starszym, że życie jest zbyt krótkie, by przejmować się drobiazgami i zważać na każde słowo. Ich brutalna szczerość z upływem czasu staje się bardziej wyrazista i nigdy nie wahają się powiedzieć, co myślą. To może wywołać poważne dyskusje, ale też zabawne sytuacje, a porady babci zawsze chętnie wspominamy.

Poznaj nasze personalizowane opowieści