Międzynarodowy Dzień Rodzin: zapytaliśmy dzieci, co znaczy dla nich rodzina, a odpowiedzi sprawią, że się wzruszysz!

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ogłoszony przez ONZ i obchodzony jest 15 maja. Najmłodsi powiedzieli nam, co oznacza dla nich termin „rodzina”.

Kiedy zapytasz ludzi, co jest dla nich najważniejsze na świecie, większość odpowie, że rodzina jest na pierwszym miejscu, a dopiero potem wszystko inne. Dla wielu rodzina jest największym źródłem szczęścia, miłości i wsparcia i jako taka zasługuje na swój szczególny dzień. Międzynarodowy Dzień Rodziny ma przypominać o znaczeniu tej małej lub dużej społeczności, która odgrywa tak dużą rolę w życiu każdego człowieka.

Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzony jest co roku 15 maja i został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu pobudzenia dyskusji na tematy kluczowe dla dobrobytu rodzin na całym świecie, takie jak prawa człowieka, równość płci, edukacja itp. poza tymi ważnymi kwestiami ważne jest podkreślenie emocjonalnego aspektu Międzynarodowego Dnia Rodzin. Międzynarodowy Dzień Rodzin powinien uświadamiać, jak ważne jest pielęgnowanie wartości rodzinnych i pokazywanie rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, ile dla nas znaczą.

Ważnym czynnikiem każdej rodziny są dzieci, które ta rodzina kształtuje i wpaja im postawy, wierzenia i tradycje, na których budowane są fundamenty przyszłego społeczeństwa. Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin chcieliśmy dowiedzieć się, jak najmłodsi rozumieją pojęcie rodziny. Zadaliśmy im proste pytanie: „Co oznacza dla ciebie rodzina?” Przeczytaj poniższe odpowiedzi, które Cię wzruszą i przypomną, że rodzina, przynajmniej z perspektywy dziecka, to spotkanie bliskich i codzienne, pozornie małe chwile.

Basia, 9 lat

„Rodzina to jest ktoś, kto cię kocha, wspiera, szanuje Cię, możesz się do niego przytulić i mówić mu wszystko i kocha cię z całego serca.”

Szymuś, 5 lat

„Mamy, taty i Olusi i Szymusia i Wojtusia.”

Grześ, 3 lata

„Dla mnie opiekuje się rodzina żeby nie zjadła mnie Amba.”

Roma, 3 lata

„Rodzina to przytulasy z mamą, tatą, babcią, dziadkiem i mnom.”

Dawid, 5 lat

„Rodzina to ktoś, kto cię kocha i wspiera.”

Amelia, 3 lata

„Że ktoś daje prezenty. Kocham moje mamy najbardziej na świecie. Że mi kupują lody moje ulubione.”

Wojtuś, 3 lata

„Mama i Ola i tata i Wojtuś i Szymuś.”

Benio, 6 lat

„Rodzina to miłość i wsparcie.”

Amelka, 7 lat

„Rodzina to miłość, wspólnie się bawić i wspólnie oglądać, wspólnie oglądać filmy. Rodzina jest dla mnie najważniejsza!”

Poznaj nasze personalizowane opowieści