5 propozycji na najlepsze prezenty urodzinowe, które ucieszą dzieci

Zanim zaczniesz szukać idealnego prezentu urodzinowego, przejrzyj nasze propozycje, które ułatwią poszukiwania i wybór, a jednocześnie ucieszą dziecko.

Już sama myśl o prezencie urodzinowym wywołuje uśmiech na twarzy dzieci, dlatego z pewnością zawsze dobrze rozważasz, co podarować. Wybór nie zawsze jest prosty, więc poszukiwanie idealnego prezentu urodzinowego może potrwać. Zanim rzucisz się w wir poszukiwań (a my mamy kilka superpropozycji), warto uwzględnić kilka praktycznych wskazówek.

Właściwie pierwszą rzeczą, o której musisz myśleć przy wyborze prezentu, jest to, aby był dopasowany do wieku dziecka. Weź pod uwagę jego hobby i zainteresowania – niech wybór prezentu urodzinowego zmierza w tym kierunku. Niektóre prezenty, jak na przykład książki, stają się wieczną pamiątką, dlatego taki prezent nie tylko uszczęśliwi dziecko teraz – chętnie będzie wracało do niego w ciągu najbliższych lat. Ponadto spraw, by prezent był niepowtarzalny. O tym, dlaczego personalizowane prezenty są najlepsze, pisaliśmy tutaj. Prezenty z elementem personalizacji są wyjątkowe, bo podkreślają więź z osobą, której go dajemy.

Gdy już wymieniliśmy najważniejsze porady, możemy przejść do kilku pomysłów na genialny prezent urodzinowy – jesteśmy pewni, że ułatwią poszukiwania i – co najważniejsze – wywołają uśmiech na twarzy solenizanta!

1. Prezent do zajęć na swieżym powietrzu

Piłka, hulajnoga, rower, rolki, zestaw do badmintona lub tenisa… Jeśli wybór padł na taki prezent urodzinowy, możliwości jest naprawdę wiele. Zanim wyruszysz na zakupy, zastanów się, co dziecko lubi i niech wybór idzie w tym kierunku. Możesz porozmawiać z rodzicami malucha i razem znajdziecie prezent, który ucieszy dziecko i urozmaici jego zabawy na świeżym powietrzu.

2. Karta podarunkowa, ale nie taka typowa!

Zamiast kupna prezentu urodzinowego możesz zaszaleć i samodzielnie wykonać karty podarunkowe. Nie chodzi o klasyczne karty, które przychodzą Ci na myśl, gdy tylko usłyszysz ten termin, ale takie z ulubionymi zajęciami czy na przykład słodyczami. Zrób zestaw kilkunastu kart, włóż je do ozdobnego pudełka i powiedz dziecku, że ma prawo do „wykorzystania” jedenego bonu na tydzień. Karty mogą zawierać wypad do kina, na ulubione lody, do zoo, wspólnie pieczenie ulubionego ciasta czy tortu. Pomyśl o zainteresowaniach dziecka i tym, co mogłoby mu sprawić frajdę, po czym wybierz odpowiednie zajęcia. Taki prezent urodzinowy sprawi, że dziecko będzie szczęśliwe jeszcze długo po urodzinach.

3. Akcesoria plastyczne

Jeśli chcesz rozbudzić w dziecku kreatywność, wybierz na prezent urodzinowy akcesoria plastyczne, które zamienią je w małego artystę, a może nawet odkryją jego nowe, ukryte talenty! Czas wolny spędzony na rysowaniu może być niezwykle pomysłowy i zabawny, a gdy podarujesz zestaw temper, akwareli, kredek lub pasteli, poproś dziecko, by narysowało coś dla Ciebie. Będzie się dobrze bawiło, a Ty będziesz mieć miłe wspomnienia.

4. Zestaw do robienia ekperymentów

Jeśli solenizant jest też małym naukowcem, to prezent, z którym nie będzie się rozstawał! Wybierz mini-laboratorium, zestaw dla naukowców lub miłośników kosmosu. Takie zabawki pokazują dziecku, że nauka może być zabawna, a poza czerpaniem przyjemności z gry, zestawy tego typu mają również charakter edukacyjny. Taki prezent urodzinowy umożliwi dziecku naukę i odkrywanie tego, co je szczególnie interesuje. Nie trzeba dodawać, że może stać się rozrywką dla całej rodziny!

5. Książka

Książka to jeden z tych prezentów urodzinowych, które służą dłużej i stają się cudowną pamiątką. Mamy poropozycję pewnej wspaniałej książki na prezent urodzinowy, dzięki której urodziny będą trwać wiecznie! Chodzi o personalizowaną opowieść Magicznego Pióra ’Wszystkiego najlepszego z okazji nieustających urodzin’, w której jedno dziecięce życzenie zmienia wszystko. W tej zabawnej opowieści jedno życzenie przenosi dziecko do świata, w którym wszystko jest możliwe – nawet świętowanie swoich niekończących się urodzin! Oprócz nieustających urodzin książka umożliwia personalizację. Możesz stworzyć postać dziecka, wpisać cyfrę obchodzonych urodzin, dodać osobistą dedykację i dwa zdjęcia. Lepiej być nie może!

Poznaj nasze personalizowane opowieści