Co podarować rodzicom, którym urodziło się dziecko? Mamy praktyczne porady, które wzruszą caaałą rodzinę 🥰

Narodziny dziecka to jedno z najpiękniejszych wydarzeń, a temu wielkiemu dniu często towarzyszą prezenty. Wszyscy chcemy podarować dziecku i rodzicom jak najbardziej praktyczne lub oryginalne prezenty. Szukamy prezentu na narodziny, który ułatwi pierwsze dni rodzicielstwa, ale jednocześnie pomoże utrwalić najpiękniejsze wspomnienia z pierwszych dni życia dzidziusia. By ułatwić Twoje poszukiwania, zebraliśmy w jednym miejscu kilka propozycji, które możesz wypróbować. Oczywiście to Ty najlepiej znasz świeżo upieczonych rodziców, więc wiesz, w jakim kierunku podążać.

Zastanów się, jaki prezent na narodziny chcesz podarować

Przed kupnem prezentu na narodziny zastanów się, czy chcesz podarować coś praktycznego, co ułatwi nową i jednocześnie najważniejszą rolę rodzica, czy też prezent, który stanie się trwałą pamiątką. Cokolwiek zdecydujesz, jesteśmy pewni, że to będzie strzał w dziesiątkę, bo najważniejsze, że to prezent na narodziny ofiarowany od serca.

Album lub ramka na zdjęcia

Świeżo upieczeni rodzice dopiero będą tworzyć najpiękniejsze wspomnienia ze swoim maluszkiem, więc możesz im sprawić album lub ramkę na zdjęcia, w której umieszczą swoje ulubione fotografie. 📸 Wiele osób z sentymentem wspomina te czasy, kiedy z niecierpliwością czekaliśmy na wywołanie kliszy w studiu fotograficznym, a potem godzinami oglądaliśmy zdjęcia. Może nie były idealne, ktoś zamknął oczy lub zrobił głupią minę, ale dziś są najpiękniejszym wspomnieniem. Takie czasy już za nami, ale to nie znaczy, że nie można wybrać takiego „analogowego” prezentu. Jeśli masz rodzinne zdjęcia z dzieckiem, wywołaj je i umieść w ramce, którą rodzice będą uzupełniać nowymi zdjęciami. Zdjęcia, które Ty wywołasz, mogą być pierwszymi w albumie, przedstawiającymi pierwsze lata życia dziecka, a tym samym zachęcisz rodziców do dalszego wywoływania! Zachęć rodziców, aby nie przechowywali zdjęć jedynie w telefonie komórkowym czy na komputerze, będą jeszcze cenniejszą pamiątką, gdy znajdą się w ramce lub albumie!

Zestaw do fotografowania

A aby zdjęcia do ramek lub albumów były jeszcze lepsze, możesz podarować rodzicom zestaw do fotografowania. Nie, nie mamy tu na myśli żadnego zestawu dla profesjonalistów, ale zestaw składający się z kart z numerami od 1 do 12, które wskazują na to, ile dziecko ma miesięcy. Dla najlepszego efektu możesz pominąć kupno gotowych i wykonać je samodzielnie. Potrzebujesz brystolu, papieru kolorowego, nożyczek, kleju, kolorowych pisaków i ołówków oraz oczywiście odrobiny wysiłku, wyobraźni i dobrej woli! Tak więc na każdy brystol naklej cyfrę od 1 do 12. Udekoruj ją wesołymi motywami, kolorowymi ornamentami, brokatem… Wszystkim, co
przyjdzie Ci do głowy i pomyślisz, że będzie efektownie wyglądać na zdjęciach! Kiedy wykonasz karty, zapakuj je w ozdobne pudełko i najsłodszy prezent gotowy. Rodzice będą go używać przez cały pierwszy rok, każdy nowy miesiąc życia zostanie odnotowywany w postaci zdjęcia, które będzie wspomnieniem na całe życie!

Tort z pieluch

Jeśli chcesz postawić na praktyczność, Twoje poszukiwania właśnie dobiegły końca. Pomyśl o torcie z pieluch. Kiedy myślisz o artykułach dla niemowląt, z pewnością jednym z pierwszych skojarzeń są pieluchy. Na początku życia dziecka NIGDY nie ma ich wystarczającej ilości, więc nie ma wątpliwości, czy prezent będzie trafiony, a rodzice wdzięczni! Można wykonać tort samodzielnie lub kupić gotowy w sklepie, a będzie miło, jeśli uzupełnisz go kilkoma drobiazgami dla maluszka, ale także dla rodziców, ułatwiającymi wymagające pierwsze dni rodzicielstwa. Jedno jest pewne – taki prezent nie będzie stać na półce i zbierać kurzu. 😁

Bon upominkowy w sklepie dla niemowląt

Ok, zdajemy sobie sprawę, że ten prezent nie jest może szczytem oryginalności, ale kolejnym prezentem z kategorii praktycznej, więc zawsze jest mile widziany. Jeśli chcesz pójść w tym kierunku i tym razem odłożyć na bok oryginalność, to bon upominkowy w sklepie z artykułami dziecięcymi będzie idealnym wyborem. Aby uniknąć sytuacji, że przynosisz świeżo upieczonym rodzicom piąty zestaw śpioszków, nie wiadomo którego z kolei smoczka czy nosidełka, które już mają, to wariant, dzięki któremu nie popełnisz błędu. Dzięki niemu rodzice wybiorą to, czego potrzebują dla dziecka, a zawsze możesz dołączyć do bonu ulubioną czekoladę lub inny drobiazg, o który ucieszy rodziców.

Personalizowana książka

A na koniec wisienka na torcie, to, o czym powiedzieliśmy, że wzruszy CAŁĄ rodzinę! Książka jako prezent to zawsze dobry wybór. Osoba, która ją otrzyma, może ją przeczytać wiele razy, a prezent jest jeszcze bardziej wyjątkowy, jeśli na pierwszych stronach umieścisz dedykację. Jeśli chcesz czegoś naprawdę wyjątkowego, czegoś, co nie tylko wywoła uśmiech na twarzach rodziców i roztopi serca całej rodziny, a pewnego będzie też zachwycało maluszka, pomyśl o personalizowanej książce! Magiczne Pióro ma w swojej ofercie książkę „Jak przyszedłem na świat?” którą w 2021 r. otrzymał co piąty noworodek w Chorwacji. Uważamy, że ta informacja najlepiej świadczy o jej popularności i nie popełnisz błędu, jeśli podarujesz ją nowym rodzicom. Jak powiedzieliśmy, książka jest idealna dla całej rodziny, ponieważ głównymi bohaterami są mama, tata i dziecko. Ta rymowana opowieść w humorystyczny i ciepły sposób opowiada, jak dzieci naprawdę przychodzą na świat. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć postaci rodziców i dziecka z imionami, fryzurami, kolorem włosów i kilkoma innymi szczegółami. Następnie musisz dodać zdjęcie dziecka lub całej rodziny i napisać dedykację, by sprawić, aby prezent na narodziny był jeszcze bardziej wyjątkowy! Super jest to, że możesz dodać jeszcze 10 bliskich dziecku osób, których imiona znajdą się na ostatnich stronach książki. Wierz nam… Cała rodzina wzruszy się do łez. 🥰

Poznaj nasze personalizowane opowieści