Prezent na chrzest: 5 pomysłów, które wywołają uśmiech na twarzy

Jeśli w najbliższym czasie czeka Cię chrzest, z pewnością szukasz idealnego prezentu. Podpowiadamy, co okaże się trafionym wyborem

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu dziecka. Uroczystość i ten szczególny dzień w życiu dziecka, jego rodziców, chrzestnych i bliskich uświetniają swoją obecnością zaproszeni goście, dlatego tak istotne jest znalezienie idealnego prezentu na tę okazję. Potraktuj ten prezent jako wspomnienie na całe życie, więc przed zakupem zastanów się dobrze, co byłoby odpowiednie. Mamy kilka drobnych podpowiedzi, a właściwie wskazówek – dobrym pomysłem jest prezent personalizowany i niepowtarzalny, starannie przemyślany i stanowiący wspomnienie, gdy dziecko dorośnie. Większość ludzi uwielbia prezenty, które mają wartość sentymentalną, więc nawet jeśli dziecko jest jeszcze małe i nie rozumie wartości prezentu na chrzciny, planuj w tym kierunku. Kiedy dorośnie, będzie się cieszyło, że ma pamiątkę z tego ważnego dnia. Jeśli przy wyborze prezentu weźmiesz pod uwagę kilka tych spraw, podarujesz coś ponadczasowego, co za jakiś czas będzie pięknym wspomnieniem tego ważnego dnia.

Chrzest podkreśla znaczenie rodziny i bliskich. Przy wyborze odpowiedniego prezentu można skupić się właśnie na tym. Niech to, co kryje się pod kolorowym opakowaniem, wywoła uśmiech na twarzy, wzbudzi emocje i zbliży całą rodzinę. Znalezienie tak wzruszającego prezentu na chrzest na pierwszy rzut oka wydaje się trudnym zadaniem, ale właśnie dlatego spieszymy z pomocą. Zanim rozpoczniesz poszukiwania idealnego podarunku w sklepach internetowych lub stacjonarnych, przejrzyj nasze propozycje – mogą Cię zainspirować i pomóc w wyborze idealnego prezentu na chrzest.

1. Biżuteria

Jeśli preferujesz klasykę, biżuteria będzie czymś odpowiednim, zwłaszcza jeśli podarujesz wyrób o ponadczasowym charakterze. Taki prezent często wręcza bliska rodzina, np. dziadkowie czy chrzestni. Jeśli zdecydujesz się na biżuterię, postaw na metale szlachetne i klasyczny wzór, który będzie rósł wraz z dzieckiem. Naszyjnik, bransoletka i kolczyki wykonane ze złota czy srebra pozostaną cenną pamiątką, którą dziecko będzie chętnie nosiło nawet, gdy dorośnie. Będzie przywoływać miłe wspomnienia.

2. Konto oszczędnościowe

Jeśli chcesz podarować nietypowy prezent na chrzest, rozważ konto oszczędnościowe. To wspaniały prezent, który ma potencjał wzrostu, zwłaszcza jeśli jest od rodziców chrzestnych. Chrzestni odgrywają ważną rolę w życiu dziecka – stanowią wzór do naśladowania i wspierają jego rozwój. Pieniądze to częsty prezent na chrzest, ale lepiej podarować inwestycję! Możesz w ten sposób wesprzeć przyszłość finansową swojego chrześniaka a jednocześnie stworzyć trwałą pamiątkę. Konto oszczędnościowe jako prezent na chrzest ma wiele zalet – przede wszystkim stanowi inwestycję, która w miarę upływu czasu rośnie, a dzięki niej dzieci od najmłodszych lat zdobywają wiedzę finansową.

3. Rodzinna sesja zdjęciowa

Wszyscy lubimy wspomnienia w formie fizycznej, a w dobie telefonów komórkowych dobre, stare zdjęcia zeszły na dalszy plan, dlatego najcenniejsze wspomnienia często pozostają tylko w pamięci telefonu czy komputera. Spraw, że Twój prezent na chrzest to odmieni – podaruj rodzinną sesję zdjęciową, która już teraz zachwyci rodziców, a pewnego dnia będzie piękną pamiątką dla całej rodziny. Zdjęcia uchwycą ważny okres w życiu dziecka i rodziców, dlatego znajdź studio fotograficzne ze scenerią, która Twoim zdaniem spodoba się rodzicom. Dodaj liścik, w którym im życzysz dobrej zabawy podczas tworzenia wspomnień, które pewnego dnia będą z radością oglądać. Zarówno oni, jak i dziecko!

4. Zabawka pluszowa lub edukacyjna

Jeśli chcesz podarować prezent, którym dziecko może się cieszyć od razu, postaw na zabawki. Mogą być pluszowe lub edukacyjne – są świetnym prezentem na chrzest, zwłaszcza że wielu dorosłych do dziś pamięta swoje ulubione przytulanki. Jeśli zdecydujesz się na pluszowy wariant i chcesz czegoś efektownego, pomyśl o dużym słoniu, niedźwiedziu lub żyrafie, które będą stać przy łóżeczku przez całe dzieciństwo. Jeśli szukasz zabawki, która wspiera rozwój zdolności motorycznych dziecka i pomaga w poznawaniu otaczającego je świata, zdecyduj się na wariant edukacyjny. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji, dlatego przy zakupie upewnij się, że zabawka jest odpowiednio dobrana do wieku lub wybierz taką, której można używać przez dłuższy czas.

5. Personalizowana książka

Książka nie może być nietrafionym prezentem, a jeśli jest w wersji personalizowanej, masz pewność, że to najlepsza niespodzianka! Magiczni Pisarze mają w swojej ofercie książkę, która w krótkim czasie stała się hitem prezentowym na chrzest – rymowana opowieść „Jak przyszedłem na świat”. Ta personalizowana książka ma wszystko – jest wyjątkowa, z pewnością wywoła uśmiech na twarzy i zbliży całą rodzinę, ponieważ głównymi bohaterami są mama, tata i dziecko. Oprócz tego, że Twoi bliscy zostają głównymi bohaterami książki, możesz również stworzyć ilustrowane postaci, które będą wyglądać jak prawdziwe! Co najważniejsze, proces jest łatwy, więc podczas tworzenia idealnego prezentu na chrzest będziesz się świetnie bawić. Książka jest dostępna również w wersji dla bliźniąt, a do opowieści możesz wprowadzić aż 10 postaci z otoczenia dziecka! Znajdzie się miejsce dla dziadków, rodzeństwa, wujków, cioć i – jakże ważnych w dniu chrztu – rodziców chrzestnych! Taki prezent będzie wieczną pamiątką, a istnieje też możliwość wpisania osobistej dedykacji, która da Ci pewność, że masz idealny prezent na chrzest.

Poznaj nasze personalizowane opowieści