Jak wyróżnić się prezentem? Oto 4 propozycje oryginalnych i trafionych prezentów

Podczas gdy niektórzy uwielbiają kupować prezenty – zwłaszcza gdy dokładnie wiedzą, czego szukają – dla innych wybór oryginalnego prezentu stanowi wyzwanie. Bez względu na to, do której grupy należysz, wybierając prezenty dla bliskiej osoby, wszyscy mamy ten sam cel – chcemy ją uszczęśliwić i wyróżnić się prezentem. Oryginalny prezent nie musi być drogi, ani nie wymaga poszukiwań w wielu sklepach. Wystarczy puścić wodze fantazji, dorzucić nieco kreatywności i wygospodarować wystarczająco dużo czasu na realizację całego planu.

Jeśli chcesz podarować oryginalny prezent, skorzystaj z naszych pomysłów

Jeśli chcesz również wyróżnić się prezentem, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą dzieci, którym prezenty sprawiają szczególną radość, zapomnij o „zwyczajnych” prezentach, ponieważ łatwo mogą trafić na dno szuflady. Zamiast tego pomyśl o osobie, którą obdarowujesz, jej życzeniach i zainteresowaniach, bo w ten sposób wymyślisz oryginalny prezent, który sprawi, że się wyróżnisz, a obdarowana osoba na długo go zapamięta. W wyborze idealnego prezentu pomogą Ci nasze wskazówki. Oczywiście to Ty najlepiej znasz swoje dziecko, więc możesz dostosować każdą z sugestii do jego życzeń i zainteresowań w tym przedziale wiekowym. Niektóre z naszych wskazówek na oryginalny prezent mogą sprawić, że wpadniesz na nowy pomysł. Takie pomysły są zawsze niepowtarzalne, kreatywne i wywołują uśmiech na twarzy, a wszystko to jest świetnym sposobem na wyróżnienie się prezentem.

Uważnie słuchaj przyszłego solenizanta

Większość dzieci mówi o swoich życzeniach przez cały rok, niezależnie od tego, czy chodzi o nową książkę lub grę, zabawki, ciekawe doświadczenie… Przed ważnym wydarzeniem, jakim jak urodziny, przysłuchuj się, o czym maluszek mówi, ponieważ ułatwi Ci to znalezienie idealnego prezentu. Twoje dziecko samo podsunie Ci odpowiedź, a jeśli uznasz, że to coś odpowiedniego do jego wieku i zainteresowań, z pewnością masz w rękach prezent, który wywoła uśmiech na jego twarzy.

Nowe doświadczenie to zawsze świetny pomysł

Zamiast 'klasycznego’ prezentu w ozdobnym papierze, dlaczego nie rozważysz podarowania jakiegoś doświadczenia? Dzieci na długo zapamiętują miejsca, w których dobrze się bawiły i okazje, podczas których czuły się wyjątkowo, więc taki pomysł jest zdecydowanie okazją do wyróżnienia się oryginalnym prezentem. Możecie wybrać się na jednodniową wycieczkę po okolicy, w której mieszkacie, na przykład gdzieś na łono natury blisko zwierząt, z pysznym lunchem i oczywiście deserem. Być może Twoje dziecko od dawna chciało wypróbować takie atrakcje jak park rozrywki, karting dla najmłodszych lub park wodny. Maluch na długo zapamięta wrażenia z takich urodzin, a najlwspanialsze jest to, że tak oryginalny prezent to świetna zabawa dla całej rodziny!

Personalizacja = patent na najbardziej wyjątkowy prezent

Kto chce wyróżnić się oryginalnym prezentem, personalizowany prezent zdecydowanie powinien znaleźć się w czołówce jego wyboru. Żaden „zwyczajny” prezent nie może dorównać uczuciu miłości, wyjątkowości i szczęścia, jakie niosą ze sobą personalizowane prezenty, dlatego każdy, kto chce się wyróżnić prezentem, zdecydowanie powinien wziąć pod uwagę personalizację. Te fakty potwierdzają badania – okazuje się, że personalizowane produkty sprzedają się średnio o 40% lepiej niż wersja standardowa, która nie została wykonana na zamówienie. Personalizacja to sposób na wyróżnienie się prezentem, ponieważ osoba poczuje się ważna, wyjątkowa i kochana, a najlepsze jest to, że taki podarunek jest wieczny! Nie tylko wyróżnisz się oryginalnym prezentem – taki dar nigdy nie stanie się tylko 'jednym z prezentów’, ponieważ personalizowany prezent zawsze będzie kojarzył się z wyjątkowymi chwilami i emocjami, jakie wywołał.

A teraz, gdy już przekonaliśmy Cię, że personalizowany prezent to świetny sposób na wyróżnienie się, mamy genialną propozycję urodzinową dla maluszka! Jest nie tylko wyjątkowa, ale też sprawi, że jego urodziny będą trwać – wiecznie! Które dziecko by tego nie chciało? Książka „Wszystkiego najlepszego z okazji nieustających urodzin!” to personalizowana opowieść o pewnym dziecięcym życzeniu, które zmienia wszystko i przenosi dziecko do świata, w którym wszystko jest możliwe – nawet świętowanie jego niekończących się urodzin. Mamy wrażenie, że jest to jedna z tych książek, które będziecie czytać od nowa każdego dnia. Możesz stworzyć postać dziecka z imieniem, wiekiem, fryzurą, a następnie wpisać, które urodziny obchodzi, dodać osobistą dedykację, a nawet dwa zdjęcia. Cóż, nie ma dziecka, które nie poczuje się wyjątkowo jako główny bohater opowieści – i to podczas najlepszego dnia w roku – urodzin!

Pomyśl o projekcie DIY

Jednymi z bardziej osobistych prezentów i sposobem na wyróżnienie się oryginalnym prezentem są zdecydowanie warianty DIY. Możliwości są tu nieskończone, a jedyne, czego potrzebujesz, to odrobina kreatywności, mnóstwo chęci i zręczności oraz wystarczająco dużo czasu, aby przygotować prezent dla malucha na czas. Jeśli myślisz o większym projekcie, może to być domek na drzewie lub namiot do zabawy na podwórku, o których dziecko marzy od dawna. Ekscytacja wokół tak oryginalnego prezentu potrwa znacznie dłużej niż jeden dzień, a Ty ucieszysz się za każdym razem, gdy spojrzysz na bawiące się dzieci, co oznacza, że masz mistrzowski patent na wyróżnienie się oryginalnym prezentem. Możesz też wykonać książeczkę z kuponami, które są ważne np. do następnych urodzin – niech się w niej znajdą wyjście do cukierni na tort, do księgarni po nową książkę, na nową kreskówkę do kina… Wstaw wszystko, co uszczęśliwia Twoje dziecko i umówcie się, że wykorzystuje jeden kupon na miesiąc – radość z prezentu będzie wciaż trwała.

Jeszcze jeden pomysł na oryginalny prezent DIY – nie ma urodzin bez tortu! Zamiast zamówić, możesz go wykonać sama! Niech będzie w kształcie ulubionej postaci z książki lub kreskówki… Może nie będzie idealny, ale zniewoli smakiem, a także tym, że jest to prezent od serca, a coś takiego zapamięta się na zawsze!

Poznaj nasze personalizowane opowieści